Case study – Leśna Awangarda 

Czy wybór pomiędzy budową domu w mieście i z dala od niego nadal stanowi nierozwiązany dylemat? Kampinos Development zrealizował inwestycję łączącą nowoczesność z naturą. Leśna Awangarda jest osiedlem 20 domków jednorodzinnych w Lipkowie – miejscowości leżącej na skraju czarującej Puszczy Kampinoskiej, niecałe 30 minut od centrum Warszawy. Lokalizacja inwestycji gwarantuje życie wolne od smogu i miejskiego zgiełku, jednocześnie nie pozbawiając mieszkańców szybkiego dojazdu do miasta. Osiedle zostało wybudowane w technologii SYSTEM 3E – ekologicznie, ekonomicznie i energooszczędnie.

Leśna Awangarda jest osiedlem innowacyjnym nie tylko ze względu na jej niespotykane umiejscowienie na mapie, ale też innowacyjność budowy. Domy powstały z wykorzystaniem nowoczesnej technologii SYSTEM 3E – pierwszego od 100 lat tak rewolucyjnego rozwiązania budowlanego. W odróżnieniu od tradycyjnych metod, jednowarstwowe ściany 3E wznoszone są z gotowych elementów z perlitu – naturalnego minerału. Ekologia, ekonomia i energooszczędność to trzy cechy, które wyróżniają inwestycję Kampinos Development na tle innych.

Wznoszenie ścian bez zaprawy i dodatkowego docieplenia niesie ze sobą szereg korzyści już na etapie samej budowy. Proces ten jest znacznie prostszy od tradycyjnych metod budowlanych – Elementy 3E łączą się na zasadzie metody klik-klik. Łatwość wznoszenia ścian sprawia, że zbędna jest wykwalifikowana i liczna ekipa budowlana – całe osiedle Leśna Awangarda zostało wzniesione przy pomocy ekipy budowlanej liczącej 15 osób. Całkowita powierzchnia zabudowy zajęła 1740.88 m2, tym samym dając powierzchnię użytkową o wielkości 2802 m2. Zastosowanie technologii SYSTEM 3E znacznie skraca czas budowy – ściany domu jednorodzinnego wraz z konstrukcją dachową powstają w ciągu jednego dnia. 20 domów jednorodzinnych osiedla Leśna Awangarda zostało zrealizowane na przestrzeni 15 miesięcy – od wkroczenia na plac budowy do momentu przekazania kluczy właścicielom.

Technologia SYSTEM 3E jest pozbawiona konieczności stosowania zaprawy i szkodliwej chemii. Naturalne parametry izolacyjne perlitu pozwalają na zrezygnowanie z zastosowania docieplenia – oznacza to brak ryzyka wystąpienia pleśni, grzybów i alg, które najczęściej powstają w elementach dociepleniowych. Dom wzniesiony tą metodą jest bezpieczną przestrzenią dla rodzin z dziećmi, szczególnie tymi ze skłonnościami do alergii bądź z astmą.

„Wybraliśmy dom w Leśnej Awangardzie w Lipkowie – osiedlu realizowanym w technologii SYSTEM 3E. Jesteśmy miłośnikami przyrody, dlatego poszukiwaliśmy rozwiązania budowlanego z neutralnym wpływem na środowisko. Taki właśnie jest SYSTEM 3E. Ekologiczny i zdrowy. Dla nas, otaczającego nas świata, a przede wszystkim dla naszej ukochanej wnuczki.” – tak o swoich wymarzonych czterech kątach wypowiadają się mieszkańcy osiedla Leśna Awangarda.

Osiedle zostało zaprojektowane ze szczególną dbałością o komfort mieszkańców. Bliskość natury, duże przestrzenie i zieleń to to, czego szukali inwestorzy. Ponadto duże ogródki przy każdym z domów, oraz dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców i ich gości sprawiają, że życie w Leśnej Awangardzie jest w pełni praktyczne i wygodne.