Case study – Lipków

Czy wybór pomiędzy budową domu w mieście i z dala od niego nadal stanowi nierozwiązany dylemat? Kampinos Development zrealizował inwestycję łączącą nowoczesność z naturą. Leśna Awangarda jest osiedlem 20 domków jednorodzinnych w Lipkowie – miejscowości leżącej na skraju czarującej Puszczy Kampinoskiej, niecałe 30 minut od centrum Warszawy. Lokalizacja inwestycji gwarantuje życie wolne od smogu i miejskiego zgiełku, jednocześnie nie pozbawiając mieszkańców szybkiego dojazdu do miasta. Osiedle zostało wybudowane w technologii SYSTEM 3E – ekologicznie, ekonomicznie i energooszczędnie.


Kampinos Development, decydując się na budowę osiedla w SYSTEMIE 3E w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, stworzył jedno z najzdrowszych i najbardziej ekologicznych miejsc do życia w okolicy Warszawy. Bliskość Puszczy Kampinoskiej zapewnia przestrzeń wolną od zanieczyszczeń, w otoczeniu chronionego drzewostanu i nienaruszonego ekosystemu. Ponad 200-letnie drzewa stanowią schronienie dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

„Zdecydowaliśmy się na wybór osiedla Leśna Awangarda, ponieważ spełnia warunki, o których marzyliśmy, czyli jest ekologiczne, blisko lasu, blisko miasta. Będzie nam się tu pięknie mieszkało” – mówią pani Agnieszka i pan Henryk.

Leśna Awangarda jest osiedlem wyjątkowym nie tylko ze względu na jej niespotykane umiejscowienie na mapie, ale też innowacyjność budowy. Domy powstały z wykorzystaniem nowoczesnej technologii SYSTEM 3E – pierwszego od 100 lat tak rewolucyjnego rozwiązania budowlanego. W odróżnieniu od tradycyjnych metod, jednowarstwowe ściany 3E wznoszone są z gotowych elementów z perlitu – naturalnego minerału. Ekologia, ekonomia i energooszczędność to trzy cechy, które wyróżniają inwestycję Kampinos Development na tle innych.

„Wybraliśmy dom w Leśnej Awangardzie w Lipkowie – osiedlu realizowanym w technologii SYSTEM 3E. Jesteśmy miłośnikami przyrody, dlatego poszukiwaliśmy rozwiązania budowlanego z neutralnym wpływem na środowisko. Taki właśnie jest SYSTEM 3E. Ekologiczny i zdrowy. Dla nas, otaczającego nas świata, a przede wszystkim dla naszej ukochanej wnuczki.” – tak o swoich wymarzonych czterech kątach wypowiadają się mieszkańcy osiedla Leśna Awangarda.

Osiedle zostało zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na komfort mieszkańców. Duże ogródki przy każdym z domów oraz dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców i ich gości sprawiają, że życie w Leśnej Awangardzie jest w pełni praktyczne i wygodne. Zadbano o to, by duża przestrzeń, funkcjonalność i wygoda doskonale współgrały z prywatnością, ciszą i spokojem.

Osiedle Kampinos Development to doskonała inwestycja dla osób, które pragną żyć w pobliżu natury, jednocześnie nie rezygnując z pracy w wielkim mieście. Dojazd do stacji metra Młociny zajmuje mieszkańcom 20 minut. Najbliższe przedszkole oraz szkoła podstawowa znajdują się w odległości 3 minut od inwestycji. Kampinos Development stworzył przestrzeń, która swoim usytuowaniem zapewnia nie tylko spokój, ale także wygodę i łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury.