Case study – Trębaczew

Całoroczne domki wypoczynkowe na zgłoszenie cieszą się coraz większą popularnością wśród budujących, a my na tę potrzebę odpowiadamy! DOMEK 3E jest ekologiczną, ekonomiczną i energooszczędną odskocznią dla chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Przedstawiamy domek BOHO w Trębaczewie, który zrealizowaliśmy w technologii SYSTEM 3E.

Projekt BOHO to nowoczesny dom, wyglądem przypominający wiejską stodołę. Inwestycja w Trębaczewie powstała w technologii SYSTEM 3E. Tradycyjne materiały budowlane zastąpiliśmy oddychającymi elementami z perlitu – naturalnego minerału. Dzięki jego właściwościom termoizolacyjnym niepotrzebne jest docieplenie – w pomieszczeniach przez cały rok panuje optymalna temperatura. Elementy łączą się na zasadzie metody klik-klik, bez zaprawy i zbędnej chemii. To sprawia, że DOMEK 3E jest zdrową i bezpieczną przestrzenią dla rodzin z dziećmi, a przede wszystkim dla alergików i astmatyków. Cechy jakie go wyróżniają to ekonomia, ekologia i energooszczędność.

Budowę DOMKU 3E w Trębaczewie zrealizowaliśmy w bardzo krótkim czasie – potrzebowaliśmy tylko 5 godzin, żeby wznieść ściany domu! Do realizacji projektu BOHO wybraliśmy prefabrykowane nadproża żelbetowe – dzięki gotowemu produktowi nie potrzebowaliśmy zbrojeń ani szalunków.

Przy konstrukcji dachu wybraliśmy prefabrykowane drewniane wiązary, wykonane w technologii MiTek. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały najwyższej jakości – elementy są równe, niewypaczone i pozbawione sęków. Do pokrycia dachu użyliśmy paneli dachowych z zatrzaskami typu „click”. Ich krawędzie w kształcie rąbka stojącego pozwalają łączyć poszczególne elementy na zatrzask – podobnie jak nasze perlitowe Elementy 3E. Cały montaż dachu przebiegł błyskawicznie – potrzebowaliśmy na to tylko kilka godzin!

Projekt elewacji został przygotowany indywidualnie według preferencji naszego inwestora. Wybrane rozwiązanie nadało budynkowi optycznej lekkości, nowoczesnego charakteru i elegancji.

DOMEK 3E jest rozwiązaniem idealnym dla osób ceniących sobie spokój i niezależność. Domek wypoczynkowy to inwestycja w możliwość wytchnienia od pośpiechu i miejskiego hałasu, dająca możliwość spędzenia czasu w zdrowej, bezpiecznej przestrzeni. Dzięki technologii SYSTEM 3E można z niej korzystać przez cały rok! Przypominamy, że budowa domku o powierzchni nieprzekraczającej 35m2 nie wymaga pozwolenia na budowę. Odpowiednią dokumentację, którą możemy przygotować, wystarczy złożyć w urzędzie gminy.