Dlaczego warto projektować w technologii SYSTEM 3E?

Obserwując trendy w branży architektonicznej i budowlanej, łatwo zauważyć, że świat zwrócił się ku ekologii. Klienci przywiązują coraz większą wagę do kwestii środowiskowych, poszukując rozwiązań, które będą korzystne nie tylko dla nich samych, ale także dla naszej planety. W związku z rosnącymi wymaganiami Klientów, architekci muszą poszukiwać rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania z nadwyżką.

SYSTEM 3E to pierwsza tak rewolucyjna innowacja na rynku budowlanym od wynalezienia betonu komórkowego. Tradycyjne metody zastąpiliśmy elementami z perlitu – naturalnego minerału. Podczas wznoszenia ścian nie wykorzystujemy zaprawy czy kleju – elementy łączą się przez zacisk – metodą klik-klik. Doskonałe właściwości termoizolacyjne perlitu sprawiają, że zbędne jest dodatkowe docieplenie ścian. To wszystko powoduje, że domy wybudowane w naszej technologii są ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne.

Projektowanie w technologii 3E to dla architekta wyzwanie warte podjęcia – ekologiczne i energooszczędne domy o jednowarstwowych ścianach cieszą się coraz większą popularnością i – wierzymy – są przyszłością polskiej i międzynarodowej architektury. 22 zunifikowane elementy konstrukcyjne pozwalają na stworzenie nawet najbardziej śmiałych projektów architektonicznych. Nasze ściany doskonale współpracują z każdym rozwiązaniem: płytą i ławą fundamentową, nadprożami drzwiowymi i okiennymi, prefabrykowanymi wiązarami dachowymi i tradycyjną więźbą dachową. Brak murowania gwarantuje nieograniczone możliwości twórcze dla architekta i jego klienta. W tradycyjnych metodach budowlanych nie ma bowiem rozwiązań, których nie moglibyśmy zastosować w SYSTEMIE 3E.

To, co charakteryzuje DOMY 3E, to przede wszystkim ekologia. Już na etapie produkcji Elementów 3E ograniczamy do minimum ślad węglowy i rezygnujemy z produktów ropopochodnych. Odpady budowlane 3E nadają się do recyklingu i wykorzystania w nowych, efektywnych energetycznie materiałach budowlanych. Ponieważ nasze elementy łączą się poprzez zacisk, podczas budowy eliminujemy zaprawę, klej oraz elementy dociepleniowe (np. szkodliwy styropian) i uzupełniające. Oszczędność wody i materiałów sprawia, że ograniczamy ilość odpadów na placu budowy nawet do 80%.

Znakomite właściwości termoizolacyjne perlitu sprawiają, że domy powstałe w technologii 3E są energooszczędne i ekonomiczne. Większość materiałów ściennych, stosowanych w tradycyjnych metodach budowlanych, ma wyższy wskaźnik przewodzenia ciepła niż SYSTEM 3E, co oznacza, że ich stosowanie utrudnia utrzymanie oczekiwanej temperatury wewnątrz budynku. Ściany 3E w lecie nie nagrzewają się, a zimą nie tracą ciepła. Rachunki za ogrzewanie w DOMU 3E są niższe niż w przypadku domów budowanych konwencjonalnymi metodami. Warto wspomnieć, że wznoszenie ścian 3E jest szybkie i proste, a co za tym idzie, generuje oszczędności już na etapie budowy. Do wznoszenia ścian nie jest potrzebna wykwalifikowana siła robocza – nakłady pracy są znacznie niższe niż w przypadku konkurencyjnych technologii.

SYSTEM 3E to technologia przyszłości – dla architektów, którzy chcą iść z duchem czasu. W ramach naszego programu partnerskiego pomożemy Ci poszerzyć horyzonty i zdobyć umiejętności, które pozwolą Ci projektować ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne domy. Dołącz do nas już teraz, by razem z nami wyznaczać trendy, a nie za nimi podążać!