Jak łatwo buduje się w technologii SYSTEM 3E?

SYSTEM 3E jest technologią, która rewolucjonizuje rynek budowlany. To pierwsza tak duża innowacja od czasu wynalezienia betonu komórkowego. Z czego to wynika? Opracowaliśmy metodę bazującą na elementach z perlitu – naturalnego minerału. Jednowarstwowe ściany wybudowane w technologii 3E nie wymagają zaprawy ani docieplenia. Dzięki temu nasze domy są ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne.

Budowanie w SYSTEMIE 3E jest przede wszystkim szybkie i proste. Dysponujemy 22 typami wyprofilowanych elementów. W porównaniu do tradycyjnych technologii murowania, SYSTEM 3E nie wymaga użycia kleju ani zaprawy, generując w ten sposób oszczędności materiałowe oraz czasowe. Poszczególne elementy łączą się ze sobą poprzez zacisk – na zasadzie metody klik-klik. Dodatkowo wielkość elementów wpływa również na szybkość montażu – do ułożenia 1 m2 ściany wystarczy niecałe 6 elementów konstrukcyjnych (5,71 el./m2). Ściany domu jednorodzinnego 120 m2 jesteśmy w stanie wykonać w 24 godziny, co znacznie skraca czas realizacji inwestycji. Do budowy w SYSTEMIE 3E niepotrzebna jest wykwalifikowana siła robocza – wystarczy godzinne przeszkolenie, zorganizowane przez naszych specjalistów. Prostota montażu elementów znacznie skraca czas budowy, dzięki czemu możliwe jest rotowanie pracownikami między poszczególnymi inwestycjami.

Jak wyglądają kolejne etapy budowy DOMU 3E?

 • Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej
  Na początku należy wykonać poziomą izolację przeciwwilgociową na płycie fundamentowej. Do tego celu możemy użyć papy asfaltowej, papy termozgrzewalnej, membrany samoprzylepnej lub warstwy folii polietylenowej. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie na całości szlamów uszczelniających, zwłaszcza pod rdzeniami żelbetowymi (słupami), których nie można odizolować od konstrukcji płyty fundamentowej. Warstwa przeciwwilgociowa jest również niezbędna na powierzchni stropu wyższych kondygnacji oraz wieńca żelbetowego.
 • Układanie pierwszej warstwy Elementów 3E
  Przed ułożeniem warstwy startowej Elementów 3E należy zniwelować ewentualne niedoskonałości w płaszczyźnie poziomej fundamentu. Elementy startowe układa się na warstwie tradycyjnej zaprawy murarskiej o grubości około 8-15 mm. Jeżeli podłoże jest równe, istnieje możliwość ułożenia pierwszej warstwy na zaprawie do cienkich spoin (ok. 0,5-3 mm). Układanie Elementów 3E należy rozpocząć od narożników – czynność ta znacznie ułatwia dalsze prace związane z układaniem pierwszej warstwy elementów konstrukcyjnych, wyznaczających przebieg ścian budynku. Podobnie należy postępować w przypadku połączenia konstrukcji ścian zewnętrznych z wewnętrznymi. Układanie pierwszej warstwy elementów to najważniejszy etap wznoszenia ścian w technologii 3E. Dokładność wykonania przełoży się na szybkość wznoszenia kolejnych warstw.
 • Układanie kolejnych warstw Elementów 3E
  Do wykonania kolejnych warstw konstrukcji ściany możemy przystąpić dopiero po związaniu zaprawy murarskiej, łączącej warstwę startową z powierzchnią płyty fundamentowej. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem układania każdej kolejnej warstwy, dokładnie oczyścić powierzchnię Elementów 3E z drobnych zanieczyszczeń i pyłu za pomocą pędzla, szczotki lub sprężarki powietrza. Każdy element konstrukcyjny ma odpowiedni kształt i nazwę, która definiuje jego przeznaczenie.
 • Wykończenie powierzchni ścian
  Ściany w technologii SYSTEM 3E od strony zewnętrznej tynkujemy cienkowarstwowym systemem do wykończenia elewacji, stosując warstwę zbrojącą w postaci siatki tynkarskiej zatopionej w kleju. Stosujemy tynki gipsowe, cementowo- wapienne oraz takie na bazie kruszywa perlitowego. Należy pamiętać o wykonaniu warstw ochronnych po obciążeniu konstrukcji wyższymi kondygnacjami oraz dachem.

Budowanie w technologii 3E jest dla wykonawcy nie tylko wyzwaniem poszerzającym horyzonty i umiejętności, ale też wartą podjęcia inwestycją. Dysponujemy korzystnym finansowo programem partnerskim dla firm wykonawczych – zapraszamy do wypełnienia formularza dla partnerów biznesowych na stronie www.system3e.com.