Jak możesz zaoszczędzić czas i pieniądze?

Czas to pieniądz – co do tego nie mają wątpliwości zarówno deweloperzy, jak i inwestorzy, oczekujący na odbiór swojego wymarzonego domu. Wybór technologii budowy to kluczowy czynnik, decydujący o szybkości realizacji inwestycji. Analiza potrzeb rynku budowlanego i aktualnych trendów jest fundamentem planowania przedsięwzięcia budowy domu. SYSTEM 3E wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno deweloperów, jak i klientów, proponując ekologiczne rozwiązanie, pozwalające oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

SYSTEM 3E to pierwsza tak znacząca rewolucja w budownictwie od czasu wynalezienia betonu komórkowego. To technologia budowy na bazie Elementów 3E z naturalnego perlitu. Bez zaprawy. Bez docieplenia. Bez szkodliwej chemii. Metodą klik-klik  Domy budowane w technologii 3E są ekonomiczne, ekologiczne i energooszczędne.

Perlit cechuje się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi, które pozwalają na rezygnację z użycia dodatkowych materiałów dociepleniowych. Elementy 3E łączą się mechanicznie – na zacisk. Brak zaprawy wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników domu, ale też na czas realizacji inwestycji. Proces wznoszenia ścian w SYSTEMIE 3E może odbywać się przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Co więcej, zminimalizowane są przestoje w budowie spowodowane przerwami w dostawie wody i energii elektrycznej – wykluczyliśmy roboty mokre i procesy wykorzystujące zaawansowany sprzęt budowlany. Dzięki temu ściany domu jednorodzinnego jesteśmy w stanie wznieść w ciągu jednego dnia!

Szybkość całego procesu korzystnie wpływa na fundusze budującego – zmniejsza koszty m.in. związane z operacją na placu budowy i zaangażowaniem siły roboczej. Praca tylko czterech osób przy budowie domu o powierzchni 150 m2 generuje oszczędność czasu rzędu 3 miesięcy. Nasza technologia pozwala na budowę w rekordowo krótkim czasie, co z perspektywy dewelopera jest kluczowe. Krótszy termin przekazania kluczy Inwestorowi pozwala na podjęcie większej ilości przedsięwzięć budowlanych, a co za tym idzie – szybszy zwrot z inwestycji.

Technologia SYSTEM 3E jest nie tylko szybka, ale również prosta. Do budowy niepotrzebna jest wykwalifikowana, kosztowna siła robocza – wystarczy godzinne przeszkolenie, zapewnione przez naszych specjalistów w fabryce 3E w Radomsku lub bezpośrednio na budowie. Budowanie w 3E pozwala na znacznie mniejsze zaangażowanie siły roboczej, co umożliwia realizację większej liczby budynków rocznie przez tę samą grupę pracowników.

SYSTEM 3E ogranicza stosowanie maszyn budowlanych, takich jak betoniarka czy piła budowlana. Zminimalizowanie użycia sprzętu mechanicznego pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo prowadzenia procesu budowy – składają się na to brak logistyki związanej z transportem sprzętu oraz mniejsze ryzyko wystąpienia wypadków przy pracy.

Brak szkodliwej chemii budowlanej i głośnych maszyn ogranicza konieczność korzystania ze środków ochrony osobistej pracowników (uniformu, słuchawek), które stanowią dodatkowe źródło kosztów i odpadów budowlanych. Z barków dewelopera zdejmujemy także konieczność poszukiwania dostawców materiału – my odpowiadamy za dostarczenie ich na plac budowy.

Korzystając z technologii SYSTEM 3E oszczędzasz nie tylko czas i pieniądze, ale także stres i pracę związaną z realizacją projektu.