Wyróżnij swój projekt ekologią

Podczas wyboru projektu oraz technologii budowy domu inwestorzy kierują się przede wszystkim tym, aby ich nowe miejsce było funkcjonalne i komfortowe. Coraz większą wagę przykuwa się jednak do wpływu, jaki nasza inwestycja będzie miała na środowisko. Jak iść z duchem czasu i sprostać oczekiwaniom konsumentów? SYSTEM 3E podsuwa rozwiązanie, które służy naszej planecie zarówno na etapie budowy, jak i użytkowania budynku. Wyróżnij swoje projekty, tworząc je w ekologicznej, ekonomicznej i energooszczędnej technologii.

SYSTEM 3E to polska technologia, która rewolucjonizuje rynek budowlany. Tradycyjne metody wznoszenia ścian zastąpiliśmy elementami z perlitu. Elementy 3E produkujemy w naszej fabryce w Radomsku (woj. łódzkie) z wykorzystaniem naturalnie występujących surowców. Już na etapie produkcji ograniczamy ślad wodny do minimum.

Do łączenia Elementów 3E zbędna jest zaprawa i klej – elementy wiążą się mechanicznie, na zasadzie metody klik-klik. Brak konieczności stosowania zaprawy minimalizuje ślad wodny także na etapie wznoszenia ścian. Doskonałe właściwości termoizolacyjne perlitu sprawiają, że dom nie potrzebuje sztucznych warstw dociepleniowych. Zrezygnowaliśmy ze szkodliwego styropianu i wełny mineralnej. Do wzniesienia ścian wystarczą nam jedynie Elementy 3E, a następnie klej, siatka i tynk. Pozostałe rozwiązania zakładają stosowanie większej ilości materiałów, z których każdy dostarczany jest w osobnym opakowaniu. Statystyki wskazują, że Polacy produkują rocznie około 4 milionów ton odpadów budowlanych. W SYSTEMIE 3E niewielka liczba wykorzystywanych materiałów ściennych sprawia, że odpady te minimalizujemy nawet do 80%. Co więcej – Elementy 3E podlegają recyklingowi, dzięki czemu możemy je wykorzystać w nowych, efektywnych energetycznie materiałach budowlanych.

Elementy 3E są ekologiczne i oddychające. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności nie tworzą się w nich grzyby, algi ani pleśń. To powoduje, że DOMY 3E są zdrową i bezpieczną przestrzenią do życia dla rodzin z dziećmi, astmatyków i alergików. Przy zachowaniu pozytywnego wpływu na środowisko, Elementy 3E cechuje niska, a więc korzystna wartość przewodzenia ciepła. W pomieszczeniach przez cały rok panuje optymalna temperatura, dzięki czemu można wykorzystywać niskotemperaturowe źródła ciepła, takie jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła.

Trendy w branży budowlanej zmieniają się dynamicznie, jednak wiodącym kierunkiem, w którym zmierza budownictwo jest ekologia. Ludzie pragną mieszkać w miejscach bezpiecznych nie tylko dla nich samych, lecz także dla planety. Dołącz do rewolucji budowlanej i projektuj ekologiczne domy, o których marzą Twoi klienci!